info@twicz.cz info@twicz.cz

Investiční platina

Původ platiny je nejasný, ale téměř s jistotou lze říct, že není pozemského původu. Platina se totiž nachází jen na několika místech naší planety a její výskyt je spojen s dopady velkých meteoritů. Pokud platinu vytěžíme, její zdroje jsou trvale neobnovitelné.

Investiční platina

Platina patří také mezi trojici investičních kovů (zlato, stříbro, platina). Investovat do platiny lze v podobě investičních slitků nebo mincí.

V případě investičních mincí je poněkud menší výběr než u zlata, nebo stříbra. Je to dáno především tvrdostí kovu, který mincovnám nevyhovuje. Platinové mince se razí obvykle v 1oz, a vybrat si můžete například investiční platinovou minci 100EUR Wiener Philharmoniker, nebo

V případě pamětních mincí se s platinou téměř nesetkáváme, výjimkou jsou mince ruských mincoven. To je ovlivněno těžbou platiny v zemi a jejím významem.

Investiční platinu lze naopak velmi pohodlně nakupovat formou investičních sliků. Nejčastěji jsou k dispozici v podobě 1 oz.

Využití platiny v průmyslu

Platina má všechny parametry, aby se stala úspěšným průmyslem využívaným drahým kovem. Má mnoho unikátních vlastností, které ji předurčily k využití ve sklářství, v chemickém, ale i farmaceutickém průmyslu. 

V chemickém průmyslu je platina a především její sloučeniny využívána jako všestranný katalyzátor v řadě organických syntéz. Katalytických vlastností jemně rozptýlené kovové platiny se využívá i v auto katalyzátorech, které slouží k odstranění nežádoucích látek z výfukových plynů.

Ve farmaceutickém průmyslu jsou komplexní sloučeniny cis-platiny základem velmi účinných cytostatik, tedy látek potlačujících rakovinné bujení.

Využití platiny ve šperkařství

Platina je unikátní také ve šperkařství a její krása vynikne především ve spojení s diamanty. Dále je také oblíbená pro výrobu platinových snubních prstenů a to především pro svoji tvrdost a pevnost. Právě ta symbolizuje pevnost očekávaného svazku.

Široké využití platiny ve šperkařství je omezené. Nejde tak ani o zájem či nezájem zákazník ale pro nechuť zlatníků s platinou pracovat. Může za to právě její tvrdost a obtížnost při zpracování.

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO PLATINY zdarma

Uvažujete o svých investicích a zvažujete investice do zlata, stříbra nebo platiny? Než se rozhodnete a než se sejdete s jakýmkoli obchodníkem, získejte komplexní informace o tom, co investice do drahých kovů obnáší. Od jaké částky a jakou formou je investice do platiny vhodná. Jak by měla investiční platina vypadat a na co si dát při jeho nákupu pozor. Nabízíme školení ve vašich regionech. Školení nemá prodejní charakter - zboží se zde neobjednává ani neprodává. Přihlásit se můžete pomocí formuláře. 

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO PLATINY

Investice do platiny je skvělou příležitostí investice pro drobné investory. Platina sice není osvobozena od DPH jako zlato, ale její cena se nyní nachází na svem minimu. Nárůst ceny v čase je tedy logickým a přirozeným vývojem. Díky tomu, se vám investice vložené do platiny mohou několikanásobně vrátit zpět. Platina patří k nejvzácnějším kovům - je vzácnější i než zlato, a je nesmírně pevná a odolná. Investice do platiny se vyplatí a neměla by ve vašem portfoliu chybět. 

Zjistit více