info@twicz.cz info@twicz.cz

Jak investovat do investiční platina

Úvodní stránka Jak investovat do platiny

Proč investovat do platiny?

Platina má mnohem kratší historii ve finančním sektoru než zlato nebo stříbro, které znaly již dávné civilizace. Platina je poměrně vzácná i mezi drahými kovy. Roční produkce činí pouze přibližně 5 milionů trojských uncí (150 t) ročně. Oproti tomu zlaté doly výrobí přibližně 82 million ounces (2550 t) ročně, a produkce stříbra  je přibližně 547 milionů unce (17000 t). Jako takový inklinuje k obchodu za vyšší ceny. Platina je obchodována na New York Mercantile Exchange (NYMEX) a také na London Platinum and Palladium Market. Chcete-li prodávat svou platinu na většině komoditních trzích, musí být ingoty platiny kontorlovány a označeny puncem podobně jako tomu je u zlata a stříbra.

Platina jako drahý kov i surovina

Kromě toho, že se platina považuje za drahý kov, nachází své využití také v průmyslu, zejména automobilovém. Důležité je mít na paměti, že ten je silně závislý na ekonomických cyklech. Protože je platina převážně využívaná v automobilovém průmyslu, během ekonomického útlumu lze očekávat pokles její ceny  a naopak s růstem ekonomiky její posílení. Díky tomu se platina jeví jako velmi předvídatelný drahý kov. Není totiž tolik závislá na úrokových sazbách FEDU, ceně dolaru či politickým krizím.

Pochází-li většina poptávky po platině z automobilového průmyslu, nelze nic namítat proti pravidlu, že během ekonomického útlumu lze očekávat spíše pokles ceny. Najdou se ale ekonomové, kteří tvrdí, že nyní je na investici do platiny ten správný čas, protože její cena má potenciál k růstu. To je dáno především jejími světovými zásobami, které zaostávají daleko za zlatem a stříbrem. Navíc se platina těží kromě Ruska ve velké míře v Africe, jejíž regiony nejsou příliš stabilní, takže ani těžba nebo produkce z afrických dolů nezajistí její garantovanou těžbu. 

Proč by měla cena platiny růst, když poptávka závisí na automobilovém průmyslu, jehož úspěšnost je odvislá od ekonomického cyklu?

Platina je z jedné části průmyslovým kovem a z druhé je kovem investičním. Když nastane ekonomický rozmach, tak poroste poptávka po platině ze strany výrobců automobilů. Když bude krize a lidé přestanou věřit papírovým penězům, tak budou   ve velkém nakupovat reálná aktiva, a to zejména drahé kovy – zlato, stříbro i platinu.

 

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO PLATINY zdarma

Uvažujete o svých investicích a zvažujete investice do zlata, stříbra nebo platiny? Než se rozhodnete a než se sejdete s jakýmkoli obchodníkem, získejte komplexní informace o tom, co investice do drahých kovů obnáší. Od jaké částky a jakou formou je investice do platiny vhodná. Jak by měla investiční platina vypadat a na co si dát při jeho nákupu pozor. Nabízíme školení ve vašich regionech. Školení nemá prodejní charakter - zboží se zde neobjednává ani neprodává. Přihlásit se můžete pomocí formuláře. 

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO PLATINY

Investice do platiny je skvělou příležitostí investice pro drobné investory. Platina sice není osvobozena od DPH jako zlato, ale její cena se nyní nachází na svem minimu. Nárůst ceny v čase je tedy logickým a přirozeným vývojem. Díky tomu, se vám investice vložené do platiny mohou několikanásobně vrátit zpět. Platina patří k nejvzácnějším kovům - je vzácnější i než zlato, a je nesmírně pevná a odolná. Investice do platiny se vyplatí a neměla by ve vašem portfoliu chybět. 

Zjistit více